Chodniki na Bemowie wymagają wymiany. Jak możemy w tym pomóc?
16 czerwca 2024
Na początku wiosny zakończył się remont 650-metrowego chodnika wzdłuż ul. Wrocławskiej, między ulicami Blatona a Widawską. Nie oznacza to końca "chodnikowych rewolucji", bo budżet obywatelski Bemowa może dać więcej!
Remont 650-metrowego odcinka chodnika wzdłuż ul. Wrocławskiej to pomysł mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Za sprawą zgłaszanych przez obywateli projektów drogowcy zajęli się też remontem 300-metrowego chodnika przy ul. Powstańców Śląskich, od Bolkowskiej do stacji metra. Mieszkańcy jednak na tym nie poprzestają i zgłaszają kolejne projekty, na które można oddać swój głos w budżecie obywatelskim Bemowa. Głosowanie w drugiej połowie czerwca.
Wrocławskiej ciąg dalszy?
Joanna Witaszek proponuje w ramach tegorocznej edycji kontynuację remontu zniszczonego chodnika wzdłuż ul. Wrocławskiej, tym razem 300-metrowego odcinka od Radiowej do do Rosy Bailly. Koszt został wyliczony na ponad milion złotych. - Celem projektu jest modernizacja zaniedbanej przez lata infrastruktury, by piesi mogli korzystać z równej nawierzchni chodnika, a wózki nie grzęzły w popękanych szczelinach asfaltu. Zmiany korzystnie wpłyną na estetykę okolicy.
Kaliskiego z chodnikiem?
Kolejny z projektów Joanny Witaszek zakłada budowę chodnika wzdłuż ul. Kaliskiego - od biblioteki Wojskowej Akademii Technicznej do ul. Kocjana. Tym razem chodzi o 450-metrowy odcinek wydeptanej ścieżki, która zamieniłaby się w chodnik ułożony z płyt chodnikowych 50 na 50 cm. Oprócz tego: 25 separatorów parkowania przy Costa Coffee na ul. Kędzierskiego 3b i 50 separatorów parkowania przy blokach ul. Pirenejska - od Stokrotki do skrętu w ul. Pirenejską. Koszt tych inwestycji został wyliczony na blisko milion złotych.
MB